февраль, 2017 ел
сишәмбе

Берләшкән Милләтләр оешмасы (БМО) карары буенча 21 нче февраль Халыкара туган тел көне буларак билгеләнеп үтелә. Һәркем өчен дөньядагы барлык телләр арасында иң кадерлесе- тәүге кабат сөйләшә башлаган ана теле.

17 нче февраль көнне Чебоксар шәһәрендә Чувашстан беренчелегенэ ачык бочче ярышлары булды. Ярышта Татарстан һәм Чувашстаннан 43 спортчы катнаштыАрча районынынң данын Укучылар Сарае командасы яклады

Арча  Укучылар  сараеның  «НУР”  балалар  телерадиостудиясе  Казан  шәһәрендә  уздырылган  “Ватан  сакчылары – 2017”   кинофестивалендә  катнаштылар.

18-19 февраль көнне Арча укучылар Сараеның укучылары Балык Бистәсе районында уткәрелгән  Судомодельләштерү спорты буенча Республикакуләм уткәрелгән ярышларда катнашып кайттылар.

Шимбә, 18 нче февраль көнне, Арча өченче номерлы мәктәпнең  2- 6 сыйныф  укучылары укытучылар белән берлектә Арча стадионында ГТО нормаларын тапшырды. Чара бик күңелле итеп оештырылган иде.