октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

2017 елны ң  22 октябрь көннендә "Арча"    спорткомплексы спорт залында 2004-2005 елгы һәм яшьрәк егетләр җыелма командалары арасында мини-футбол буенча Арча районы беренчелеге узды.

2017 елны ң 21 октябрь көннендә"Арча"  спорткомплексы спорт залында 2005-2006 елгы кызлар һәм егетләр җыелма командалары арасында волейбол буенча Арча районы беренчелеге узды. Ярышларда 104 кеше - 8 егетләр командасы һәм 5 кызлар командасы катнашты. Алар Яңа Кырлай урта белем бирү мәктәбе, Иске Чүриле урта белем бирү мәктәбе, Шурабаш урта белем бирү мәктәбе,  Арчаның 3 номерлы башлангыч белем бирү мәктәбе, Казанбаш төп гомуми белем бирү мәктәбе, Иске Ашыт төп гомуми белем бирү мәктәбе, Урта Курса төп гомуми белем бирү мәктәбе, Түбән Мәтәскә төп гомуми белем бирү мәктәбе, Арчаның 1 номерлы урта белем бирү мәктәбе укучылары иде.