июнь, 2018 ел
чәршәмбе

Арчаның Йолдызлар аллеясы тагын ике йолдызга артты. Мондагы 21 йолдыз янына Курса Почмак урта мәктәбен тәмамлаган Шиһапова Таңсылу һәм Арча шәһәренең бишенче номерлы гимназиясе укучысы Хәкимуллина Эльвина исемнәре дә өстәлде.

Узган шимбәдә Арчада Гагарин кубогын каршы алдылар. Аны безгә континенталь хоккей лигасында беренчелекне яулаган һәм әлеге кубокка лаек булган “Ак Барс” хоккей командасы капкачысы, якташыбыз Эмиль Гарипов

Узган җомгада район башлыгы Илшат Нуриев, авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек идарәсе җитәкчесе Ренат Гатиятов, хуҗалыклар җитәкчеләре, баш агрономнар басулар буйлап үтеп чәчүлекләрне кабул иттеләр.

Арчадагы “Эрудит” үсеш үзәгендә актерлык осталыгы буенча осталык дәресе үткәрелде.

Бүген кичкә армиягә озату мәҗлесе оештырасыз инде, – дим Сикертәннән Рәмис Гобәевка.

– Әлбәттә!

– Иртәгә хәрби комиссариаттан гармуннар белән озатырлармы икән?

– Һичшиксез! Ике гармунчы белән сөйләшеп куйдык.

Бу сөйләшү армиягә китәр алдыннан хәрби комиссариатка җыелгач булды. Моңсу һәм күңелле мизгелләр. Рәмиснең әнисе Фәридә Гобәева:

– Авыр баланы чыгарып җибәрүләре.., – диде күңеле йомшап...

Рөстәм Миңнеханов арчаларның Сабантуйга бүләк җыю колгасына сөлге бәйләде. Күңеленнән, шундый истәлекле мизгелдә теләкләрен, ил-көнгә тынычлык та сорагандыр ул. Аннан Президент Арча йорты ишегалдына үтеп, райондашларыбызның башкарган хезмәтенә уңай бәя бирде, киләчәккә уңышлар теләде.