июль, 2018 ел
чәршәмбе

Арча муниципаль район башлыгы Илшат Нуриев 23 июльдә Бөек Ватан сугышы ветераннарына “Татарстан Республикасы алдындагы фидакарь хезмәт өчен” медальләре тапшырды.

23 июльдә Арчада Татарстан Республикасының архив эше буенча Дәүләт комитетының эксперт–тикшерү һәм методик комиссиясенең күчмә утырышы үтте.

Гыйниятулла Миннебаев Апазда улы һәм килене тәрбиясендә яши. Йорт җирләре яхшы, тормышлары мул. Гыйниятулла абый кадер–хөрмәттә. Өлкән яшьтәге кешене багу җиңел эш түгел. Әмма, күренеп тора, Рәмзия авырсынмый.

– Заманында җор күңелле, шаян кеше иде, – диде ул кайнатасын мактап. – Кулыннан гармуны төшмәде, җырлады, биеде. Хәзер генә бераз биреште.

Шушы авылда туып–үскән Гыйниятулла абый. Сугышның нәрсә икәнен дүрт яшендә үк, әтисе Миннебай гражданнар сугышыннан яраланып кайткач аңлый. Әмма ул вакытта кайчандыр аның да кулына мылтык тотып дошманга каршы  барырга туры киләчәген берәү дә башына да китермәгән.