130 000 татарстанлы дәүләт хезмәтләре системасына почта аша керә ала

2024 елның 22 марты, җомга

Почта бүлекчәләрендәге дәүләт хезмәтләре порталындагы хисап язмасын хәзер республиканың авыл җирлегеннән 130 000 кеше яңарта һәм раслый ала. Бу аларга порталның тулы функциясен кулланырга мөмкинлек бирәчәк. Узган ел Россия Почтасының тагын 32 бүлегендә хезмәт күрсәтелде.

2022 елдан Татарстанда авыл бүлекчәләрен модернизацияләү программасы гамәлгә ашырыла башлаганнан бирле 47 яңартылган почта бүлекчәсендә операторлар дәүләт хезмәтләре сайтында клиентның хисап язмасын раслый ала. 2023 елда почта ярдәмендә төбәк халкы 600 тапкырдан артык Бердәм идентификация һәм аутентификация системасында хисап язмасын раслады, яңартты яки торгызды. Клиентлар залындагы тугыз модернизацияләнгән бүлекчәдә социаль әһәмиятле сайтларга һәм цифрлы хезмәтләргә керергә була: дәүләт хезмәтләре сайтларына, социаль фондка, эшкә үз-үзләрен кертү өчен компьютер бар.ру һ. б.

Быел Россия Почтасы Татарстанда тагын 13 авыл почта бүлекчәсен модернизацияләргә планлаштыра, алар республиканың 13 000 нән артык халкына хезмәт күрсәтә. Алар барысы да дәүләт хезмәтләре порталындагы хисап язмасын яңартырга һәм бүлекләрдә расларга һәм платформаның барлык электрон хезмәтләренә тулы керү мөмкинлеген алачак.

Дәүләт хезмәтләре сайты сервисларына керү өчен почта бүлекчәсе операторына мөрәҗәгать итү, паспорт һәм СНИЛС күрсәтү җитә. Ул документларны дәүләт хезмәтләре системасындагы мәгълүмат белән чагыштырачак, ә раслау турында хәбәр теркәлү вакытында күрсәтелгән телефонга киләчәк. Дәүләт хезмәтләре сервисларына керү хезмәтен махсус укыту үткән почта хезмәткәрләре күрсәтә.