апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

3 нче апрель көнне Арча районы Шурабаш төп гомуми белем бирү мәктәбенең “Дуслык” командасы “ТНВ” каналында уздырыла торган “Тамчы шоу“  интеллектуаль-күңел ачу бәйгесендә катнашты.

5 нче апрель көнне Яңа Кенәр урта мәктәбе базасында РСФСР ның  атказанган укытучысы, СССР ның мәгариф отличнигы, Бөек Ватан сугышы ветераны Рәгыйб Усман улы Халитов  исемендәге беренче районкүләм, 5 нче мәктәпкүләм  укучыларның фәнни- гамәли конференциясе үткәрелде.

Арча районы профсоюз оешмасының эш тәҗрибәсен өйрәнү максатынннан, 4 апрельдә Гомумроссия мәгариф профсоюзының лидерлары Арчага кунакка килде.

5 апрельдә Арча шәһәренең 5 нче номерлы гимназиясендэ  Республикакүләм хәрби-спорт уены  "Аҗаган"ның зона этабы узды.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы «2017 – 2020 елларга крестьян (фермер) хуҗалыклары базасы нигезендә гаилә терлекчелек фермаларын үстерү» ведомство программасында катнашучы крестьян (фермер) хуҗалыкларын сайлап алуга конкурс игълан итә.