Консультация-метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында кисәтү 17 сәгатьтән. 11 апрельдән 18 сәгатькә кадәр. 2024 елның 12 апреле

2024 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе

Көн азагында һәм 11 апрель кичендә, 12 апрель төнендә Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә урыны белән яшен көтелә.

Көн азагында һәм 11 апрель кичендә, тәүлек дәвамында 12 апрельдә Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән 15-18 м/с (Казанда 15 м/с кадәр) көчле көнбатыш җиле көтелә.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе:

Җил көчәйгәндә:

1. Биналардан чыгуны чикләргә, биналарда булырга киңәш итәбез. Балаларны караучысыз калдырмау мөһим.

2. Әгәр дә көчле җил Сезне урамда тапса, Без җир асты юлларында яки бина подъездларында яшеренергә киңәш итәбез. Көчле җилдән йорт диварлары янында яшеренергә кирәкми, чөнки түбәләрдән шифер һәм башка түбә материаллары төшәргә мөмкин. Бу җәмгыять тукталышларына да кагыла