октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

РФ Хөкүмәтенең 2016 елның 20 октябрендәге 947нче карары белән Россия Федерациясендә Янгынга каршы режим кагыйдәләренә 2017 елның 27 сентябреннән үзгәрешләр кертелде.

Район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Рамил Гарифҗанов район Мәдәният йортында Өлкән яшьтәге кешеләр ункөнлеген ачуга багышланган тантанада ветераннарга әнә шулай җылы итеп мөрәҗәгать итте. Ул аларга район башлыгы Илшат Нуриевның котлавын җиткерде.

30 сентябрьдә Арчаның 3нче мәктәбе спорт залында 2005 елда туган һәм аннан яшьрәк малайлар арасында көрәш буенча район беренчелеге үткәрелде.

Үткән шимбәдә Яңа Кырлайда “Ат көне” бәйрәме кысаларында “БДБ илләренең халыкара кубогы” на ат спорты ярышлары булды.

“Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы өлкәсендә хокук бозган өчен җаваплылыкны көчәйтү мәсьәләләре буенча Россия Федерациясенең кайбер закон актларына үзгәрешләр кертү турында”гы 528-ФЗ номерлы (31.12.2014) Федераль Закон 2015 елның 1 июленнән үз көченә керде.