май, 2018 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Премьер–министры урынбасары–авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек министры Марат Әхмәтов 18 майда Арча районында булды. Аны район башлыгы Илшат Нуриев, авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек идарәсе җитәкчесе Ренат Гатиятов каршы алды һәм озатып йөрде.

Уку елы дәверендә мәгариф учреждениеләре хезмәткәрләренең башлангыч профсоюз оешмалары спортның 10 төре буенча ярыша һәм җиңүчеләр билгеле була. Бу юлы ахыргысында – 100 м, 400 м, 800 м.га йөгерделәр, эстафетада катнаштылар.

Сәхнәдә оркестрга кушылып хор җырлый. Солист-укытучы Артур Хафизов “Җиңү көне” җырын башкара. Шушы моңлы җыр белән үзәкләрне өзә ул. Хәрбиләр бәйрәмнәрендә, Җиңү көне уңаеннан оештырылган чараларда соңгы елларда бәйрәмнәр Артур Хафизовның шушы җырыннан башка узмый.

2018 елның 1 июленнән әзер продукциягә ветеринария документларын рәсмиләштерүдә үзгәрешләр көченә керә.

Җәй җитә. Ә бу укучылар өчен каникуллар башлана дигән сүз. Аларны күңелле һәм файдалы итеп ничек үткәрергә? Бу сорау белән без район мәгариф идарәсе җитәкчесе урынбасары Миләүшә Шакировага мөрәҗәгать иттек.

25 майда (5 июньдә) Россия полициясе 300 еллыгын билгеләп үтә. “Полиция” сүзе Петр Беренче тарафыннан 1718 елда кертелгән.