гыйнвар, 2017 ел
чәршәмбе

Мин үземне белә башлаганда сыерны өйгә кертеп башак ашаталар иде. Әтинең элегрәк атларны да өйгә кертеп ашаталар иде, дип сөйләгәне хәтердә.

Яңа елны тагын күпме гаилә яңа фатирларда каршы алды. Алар өчен ике бәйрәм бергә булды. 30 декабрьдә Горький урамындагы 40, 42 нче күпфатирлы йортлар үз хуҗаларын тапты. Тантананы район башлыгы Илшат Нуриев ачып җибәрде.

Кай арада үтте дә китте бу яллар! Берәүләр ял итеп арды, икенчеләргә көннәр җитмәде. Быел бигрәк тә чаралар күп оештырылды. Безгә шулай тоелды.

8 гыйнвар арчалар өчен спорт чараларына бай көн булды. Иртәдән ул “Арча” спорт комплексында район беренчелегенә йөзү ярышлары белән башланып китте. 1999–2008 елгы 49 катнашучы 5 яшь категориясе буенча узышты.

Арча муниципаль район башлыгы Илшат Нуриев 4 гыйнварда Кәче авылында яшәүче Рәхилә Шәйхетдинованы 90 яшьлек юбилее белән котлады.

12 гыйнвардан Арча шәһәр башкарма комитеты, Татарстан Республикасының Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе вәкилләре белән берлектә, шәһәр җирлеге территориясендә чисталык һәм тиешле тәртипне тәэмин итү буенча рейдлар үткәрә.

Пенсионерларны кызыксындырган сораулар белән без Пенсия фондының Арча һәм Әтнә районнары буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Гөлназ Ибәтуллинага мөрәҗәгать иттек.

Арча шәһәренең Яңа урамында яшәүче бер ир шалтыратты.

Арча Укучылар сараенда полиция Кар бабае чыршы бәйрәме булды. Анда полиция бүлегендә әти–әниләре исәптә торган һәм аз керемле гаиләләрдәге балалар катнашты.

Иске Иябашта ике кеше арасында тавыш чыга. Алар кычкырышкан вакытта яннарында торган өченче кеше берсенең эченә китереп тибә.